”……………….Hayatıma giren insanların beni olduğum gibi seveceğini ve bana şefkat göstereceğini biliyorum”

Bağlanma

J.Bowlby (bağlanma kuramını ortaya atan ilk kişi) bağlanmayı “iki insan arasında süreklilik gösteren psikolojik bağlantı” olarak tanımlar. Araştırmalarının sonuçlarında, bebeklik ve erken çocuklukta fiziksel ve özellikle duygusal ihtiyaçları karşılanmayanların gelecekte duygusal bağ kurmakta zorlandıklarını ortaya koymuştur.

Bağlanma, bir insana yakın olma, ait olma ve bunu sürdürme ihtiyacıdır. İnsan yavrusunun diğer bütün canlılardan daha uzun süre bir başkasının bakımına ve desteğine ihtiyacı vardır. Bu bakımı verenin (anne, baba, bakıcı vb) bebeğin fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını görüp doğru zamanda karşılaması gerekir.  

Yapacağımız atölye çalışmasında bağlanma, bağlanmayı etkileyen unsurlar, ebeveyn/bakım veren çocuk bağlanmasının oluşumu ve gelişimi, güvenli sağlıklı bağlanmanın oluşumu gelişimi ve önemi, güvensiz bağlanma türleri, güvenli sağlıklı bağlanmanın önündeki engeller, yetişkinlikte bağlanma, güvenli sağlıklı bağlanmayı güçlendiren uygulamalar katılımcılarla birlikte etkileşimli gerçekleştirilecektir.

Bağlanma çocuğunuzla aranızda eşsiz bir ilişkidir.

Atölye çalışmasına kimler katılabilir

On sekiz yaş üzeri dileyen herkes katılabilir.

Bilgi almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

+90 541 274 47 44

patikapsikoloji@gmail.com
Semerciler Mahallesi, Milli Egemenlik Cd. No:61 D:Kat:1 Daire:3, 54100
Adapazarı/Sakarya

Sakarya Psikolog | Patika Psikoloji © 2018 İçeriklerin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.