Hakkımızda

Her insan biricik ve değerlidir ” ilkesiyle yola çıkan Patika Psikoloji; Danışmanlık Eğitim ve Araştırma merkezidir. Bu ilke çerçevesinde bireylere ailelere, çiftlere ve kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Ekibimiz

Cengiz Avcı

Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunudur. Stajlarını çeşitli okul öncesi kurumlarda, ilkokul ve ortaokullarda tamamlamıştır. Sakarya Neşe Erberk Anaokulunda çalışmıştır.
Klinik Psikolog  Birgül Emiroğlu Bakay’dan Oyun Terapisi Eğitimini ( Oyun Terapileri Derneği)  Byron Norton ve Nilüfer Devecigil’den Deneyimsel Oyun Terapisi 1.Düzey ve Byron Norton’dan 2.Düzey eğitimini (Psikoloji İstanbul) almıştır. Bu alanda bireysel ve grup süpervizyonlarına devam etmektedir.

Uzun süre Psikanalist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri almıştır.

Uzm. Psikolog Nur Ağdelen’den Çocuklar, Gençler ve Ebeveynleriyle Çalışmada Sistemik Müdahaleler, Klinik Psikolog Uğurkan Ulutürk’ten Okul Çağı Problemlerinde Stratejik Müdahaleler eğitimlerini almıştır.

Çocuklarla çalışmalarında Deneyimsel Oyun Terapisi kullanmakta ve ailelerle sistemik-dinamik bakış açısıyla çalışmaktadır.

Halen okulöncesi kurumlarda yarı zamanlı çalışmaya ve danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Aile-Ebeveyn eğitimleri düzenlenmekte ve kurumlara yönelik seminer ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

Aile- Ebeveyn Eğitimleri :

Çocukların Beklentileri ve İhtiyaçları, Ebeveyn Olmak: Anne/Baba Olmak, İnsan Yavrusunun İlk 6 Yılı, Bağlanma, Çocukla İletişim, Çocuğun Ruhsal Temelleri ve Yeterince İyi Anne, Pozitif Disiplin, Sınır Koyma Becerileri, Tek Çocuk Olmak, Kardeş Kıskançlığı ve Rekabeti, Ebeveynler İçin Oyun Oynama Becerileri.

Ceren Karakaş

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirmiştir ve Klinik Psikoloji yüksek lisansına devam etmektedir.

ÇEMATEM  (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) ve Özel Fransız Lape Hastanesinde staj yapmıştır

Denver-2 Gelişimsel Tarama Testi Uygulama ve yorumlama, Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulama ve yorumlama,  Myers_Briggs Kişilik Tip Belirleme Envanteri yorumlama, Ölüm ve Yas Terapisi Uygulayıcı eğitimlerini tamamlamıştır. Aile Danışmanlığı Sertifikasını almıştır.

Bu Gençlikte İş Var, İş Güvencesizliği,  Müzik Tonunun Duygu durumumuz Üzerine Etkisi gibi araştırma ve projelerde yer almış ve gönüllü öğrenci danışmanlığı yapmıştır.

19. Uluslararası Psikoloji Kongresine katılmıştır.

patikapsikoloji@gmail.com
Semerciler Mahallesi, Milli Egemenlik Cd. No:61 D:Kat:1 Daire:3, 54100
Adapazarı/Sakarya

Sakarya Psikolog | Patika Psikoloji © 2018 İçeriklerin kopyalanması ve kullanılması yasaktır.